Lein


Enamik maailma rahvaid saadab oma lahkunuid viimasele teekonnale lilledega ehitult. Juba vanadel kultuurrahvastel olid teatud lilled pühendatud surnutele, kuid ajad on muutunud ja tänapäeval sobib matusele viia kõiki lilli.

Meie traditsioonide kohaselt on enamlevinud valgetes värvitoonides liiliad, krüsanteemid, kallad, roosid, nelgid, kuid alati on sobilik viia ka lahkunu lemmiklilli ning värvitoonid teevad seade ainult huvitavamaks ja mitmekülgsemaks.

Enamlevinud on pärjad ja oasisalusel kimbud ning omavartega kimbud, kuid viiakse ka lihtsalt lõikelilli. Krematooriumimatuse korral on sobilik eelistada just paari lõikelille. Pärgade ja leinakimpude külge võib kinnitada tekstita kitsama musta leinalindi või siis laiema lindi koos tekstiga. Enamlevinud leinalintide värvitoonid on valge, must ja tumeroheline ning tekst must, valge või kuldne.

Tellimisel palun arvestage, et matusepärgi ja suuremaid leinakimpe oasisalusel peaks tellima vähemalt 3 päeva ette, lihtsamaid omavartega kimpe saab ka samal päeval kaupluses olemasolevast lillevalikust.

Valmistame pärgi, kimpe, korve, urni-  ja kirstukaunistusi. Üksikasjalikuma teabe ja hinnapakkumise saamiseks pöörduge meie poole: info@lillekiosk.ee või tel (+372) 736 2223 ja mobiil (+372) 578 20002.